Click on American Flag For English and Flag of Your Country For Your Language

English

Welcome to SoCalPowerHouse.com

Your best source for Real Estate Services
We tried our best to translate the original English text into your native language, however please excuse any variances in the translation which could not be made verbatim.
For more accurate understanding of our services, please refer to our original English version.

About Us:

RE/MAX International is one of the most recognized commercial real estate brands in the United States for a reason. RE/MAX is an International Corporation and one of the largest commercial real estate franchises in the world with franchisees in 75 countries with 3,500 offices worldwide and 153 markets. We don't follow the industry, but lead the industry into the future. Therefore, we have earned the trust of many property owners around the globe. Our professionals strive to consistently deliver levels of service and success beyond our clients' expectations. By developing a long-term relationship with RE/MAX you can be sure that you have the industry's most talented and committed people working toward the success of your business.

Our Services:

We at RE/MAX address your real estate needs to the greatest detail. You gain a team of committed professionals that will work with you through every step of the process. Our services include but are not limited to:

  • Residential Sales & Acquisitions, Relocations Services for Homes & Estates
  • Commercial Investment Sales and Acquisitions
  • Financing Referral Services
  • Property Leasing & Management Services
  • Attorney, International Immigration related Referral Services
  • Foreign Investor Accounting & Tax Referral Services
  • Interior Design Services By World Class Celebrity Designer
  • General Contractor Services
  • International & Legal Translation Related Services
  • Worldwide Moving & Storage Referral Services

We provide your business an invaluable edge in the planning, negotiation and relocation phases. We offer our clients a focused, relationship-oriented services delivered by some of the most talented and creative minds in the business. We continue to expand our commitment to uncover opportunities and maximize profits for our clients. We focus on the entire spectrum of represent a wide array of institutional and private clients. By developing a long-term relationship with us, you can be sure that you have the industry's most talented and committed people working toward the success of your business.

Type of Services, Specialties & Strategy:

We believe that greater cost savings will result from free-market competition between established firms offering a particular expertise or service for your project; we have the know-how to deliver certainty of execution for our all our exclusive clients. We use our market intelligence, expertise and influence to help you achieve, and surpass, your business goals.​​​​ Our experience extends to all asset types of investment properties including residential, estate properties, retail, office, regional malls, power centers, community and neighborhood centers, lifestyle and specialty centers, single tenant, hotel, multi- residential apartments, industrial warehouse properties, development opportunities and more.

The RE/MAX Experience:

RE/MAX strategic approach consistently results in favorable facility solutions for our clients. Our professionals personally manage national, multi-location projects with the same creative methodology, and detailed level of involvement, that we apply to each and every assignment as required per the property type. Our process allows us to deliver effective results for any size facility, in any location. Our advisors will personally qualify all facility options, conduct tours, facilitate negotiations and actively manage all aspects of the project. By utilizing this process on multi-location requirements we are able to ensure consistency for each transaction.

Summary

We use our market intelligence, expertise and influence to help you achieve, and surpass, your business goals.​​​​ Should the scope of a project require the expertise of specialists in related disciplines, we can assemble a highly experienced, pre-qualified group of professionals from which our clients may select. As a core element of our client services, we serve as Project Manager from the beginning of the planning stages through post-occupancy follow up. Our hands-on involvement during a project ensures that you will have an informed advocate who interfaces with all project participants, continually monitoring the performance of myriad tasks, in order to deliver the project on time and within budget. This additional layer of client service from our advisors has consistently resulted in increased accountability by landlord parties, contractors and designers, in such fashion which leads to practicality in implementation, and project results undeniably exceeding client expectations. Should the scope of a project require the expertise of specialists in related disciplines, we can assemble a highly experienced, pre-qualified group of professionals from which our clients may select.

Native

 

SoCalPowerHouse.com Sitesine HoÅŸ Geldiniz                                                                    

Emlak Hizmetlerindeki en iyi kaynak

Orijinal Ä°ngilizce metni kendi ana dilinize çevirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık ancak lütfen kelimesi kelimesine yapılamayacak çevirideki farklılardan dolayı sizden özür diliyoruz.

Hizmetlerimizin daha iyi anlaşılabilmesi için lütfen orijinal Ä°ngilizce metnimize bakın.

Hakkımızda

RE/MAX International Amerika’da en bilinen ticari emlak markalarından biridir. RE/MAX, uluslararası bir kuruluÅŸ olup dünya çapında 75 ülkede 3500 ofisi ve 153 bürosu ile en büyük ticari emlak bayilerinden biridir. Biz sektörü takip etmez, onu geleceÄŸe doÄŸru yönlendiririz. Bu yüzden, dünya çapında birçok mülk sahibinin güvenini kazandık. Uzmanlarımız, hizmet düzeylerini ve baÅŸarılarını daima müÅŸterilerimizin beklentilerinin ötesinde ilerletirler. RE/MAX ile uzun süreli bir iliÅŸki geliÅŸtirerek iÅŸinizin baÅŸarısı için sektörün en yetenekli ve kendisini iÅŸine adamış kiÅŸilerine sahip olduÄŸumuzdan emin olabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Biz, RE/MAX olarak emlak ihtiyaçlarınızla en ince detayına kadar ilgileniyoruz. Sürecin her aÅŸamasında sizinle çalışacak uzman ekibimiz yanınızda olacaktır. Hizmetlerimiz aÅŸağıdakileri içerir ancak bunlarla sınırlı deÄŸildir:

·         Konut Satışları ve Alımları, Evler ve Arsalar için Taşıma Hizmetleri

·         Ticari Yatırım Satışları ve Alımları

·         Satış Hizmetlerinin Finansmanı

·         Mülk Kiralama ve Yönetimi Hizmetleri

·         Uluslararası Göç ile iliÅŸkili Satış Hizmetleri

·         Yabancı Yatırımcı Muhasebe ve Vergi Havale Hizmetleri

·         Dünya Çapında Ünlü Tasarımcı Tarafından Ä°ç Tasarım Hizmetleri

·         Genel Müteahhitlik Hizmetleri

·         Uluslararası ve Yasal Çeviri ile Ä°liÅŸkili Hizmetler

·         Dünya Çapında Taşıma ve Depolama Yönlendirme Hizmetleri

Ä°ÅŸinize, planlama, müzakere ve taşıma safhalarında paha biçilmez bir avantaj saÄŸlar. MüÅŸterilerimize, bu konudaki en yetenekli ve yaratıcı zihinler tarafından sunulan iliÅŸki odaklı hizmetler sunuyoruz. MüÅŸterilerimiz için fırsatları açığa çıkarmaya ve karları çoÄŸaltmaya devam ediyoruz. GeniÅŸ kurumsal ve özel müÅŸteriler yelpazesini sunmak için bütün spektruma odaklanırız. Bizimle uzun süreli bir iliÅŸki geliÅŸtirerek sektörün en yetenekli ve kendini iÅŸine adamış üyelerinin sizin iÅŸinizin baÅŸarısı için çalışacağından emin olabilirsiniz.

Hizmet Tipleri, Uzmanlıklar ve Strateji

Projeniz için özel bir uzmanlık ya da hizmet sunan saÄŸlam firmalar arasındaki serbest pazar rekabetinin sonucunda maliyetlerde daha fazla tasarruf edileceÄŸinin bilincindeyiz. Bütün özel müÅŸterilerimiz için uygulamanın açıklığını gösterecek beceriye sahibiz. Ä°ÅŸ hedeflerinize ulaÅŸma ve geçmede yardım etmek için pazar zekamızı, uzmanlığımızı ve etkimizi kullanırız. Deneyimimiz, konut, emlak, satış, ofis, bölge çarşıları, güç merkezleri, toplum ve mahalle merkezleri, yaÅŸam stili ve uzmanlık merkezleri, tek kiracı, otel, apartmanlar, endüstriyel depo alanları, geliÅŸim fırsatları ve daha fazlasını içeren bütün yatırım yapılacak varlık türlerine kadar geniÅŸler.

RE/MAX Deneyimi

RE/MAX, stratejik yaklaşımı, müÅŸterilerimiz için sürekli istenen hizmet çözümleri ile sonuçlanır. Uzmanlarımız, kiÅŸisel olarak, aynı yaratıcı metodoloji ile ulusal, çoklu konum projelerini ve her mülk tipine göre istenen her iÅŸ için uyguladığımız iliÅŸkinin her düzeyini yönetirler. Sürecimiz, herhangi bir konumdaki herhangi bir büyüklük için etkin sonuçlar elde etmemize izin verir. Danışmanlarımız, ÅŸahsi olarak, bütün fırsat seçeneklerini deÄŸerlendirir, turları yürütür, müzakereleri kolaylaÅŸtırır ve aktif ÅŸekilde projenin her bölümünü yönetirler. Bu iÅŸlemi, çoklu konum koÅŸullarında kullanarak, her iÅŸlem için uygunluÄŸunu saÄŸlayabiliriz.

Özet

Pazar becerimizi, deneyimimizi ve etkimizi iÅŸ hedeflerinize ulaÅŸmanız ve geçmenize yardım etmek için kullanıyoruz. Bir projenin kapsamı ilgili disiplinlerdeki uzmanların deneyimini gerektiriyorsa, müÅŸterilerimizin seçeceÄŸi çok deneyimli ve ön yeterliliÄŸe sahip uzman grubumuzu toplayabiliriz. MüÅŸteri hizmetlerimizin temel prensibi olarak, planlama safhasından baÅŸlayarak, kullanım sonrası takibe kadar Proje Yöneticisi olarak hizmet veririz. Bir proje esnasında, projeyi zamanında ve bütçesi dahilinde teslim edebilmek için iÅŸin içinde bizzat yer alan, bütün proje katılımcılarına arabuluculuk yapan, sayısız görevin gerçekleÅŸtirilmesini sürekli izleyen bilgili avukatlara sahip olmanızı saÄŸlayacağız. Danışmanlarımızın verdiÄŸi müÅŸteri hizmeti uygulama, pratiklik ve müÅŸteri beklentilerini reddedilemez ÅŸekilde aÅŸan projeler ile sonuçlanır. EÄŸer projenin kapsamı, ilgili disiplinlerdeki uzmanların deneyimini gerektirirse, müÅŸterilerimizin seçeceÄŸi çok deneyimli, ön yeterliliÄŸe sahip bir grup uzmanı bir araya getiririz.

Contact Us Commercial Value Request Buyers/Sellers Contact Us Services Contact Us Search Space Calculator Listings News Calculators Professional Resources Search Homes / Condos Featured Development Videos & Links Meet Our Team Accreditations Market Data About Us Standard Residential Investor Reports Investors Customized Market Report REO/Foreclosure College Fund Building RE Wealth Short Sale Strategies Probate Sale Investors Open Houses Seller Reports Calculators Professional Resources Buyer Reports Sell Your House Accreditations Videos & Links VIP Home Finder First Time Buyers Meet Our Team Legal Disclaimer Calculators Videos & Links Local Weather Local Schools F.A.Qs Professional Resources Your Future Depends on... Real Estate News About Us Meet Our Team Accreditations References Services Moving Tips Legal Disclaimer REO/Foreclosure Home Page REO Resources Distressed Properties and Short Sale Featured Listings Contact Real Estate Market News Referrals